Registrácia

Beh na 5 a 10 kilometrov

Môžete si vybrať bežeckú trasu na 5 alebo 10 kilometrov. Spolupracujeme so skúsenou agentúrou SunBell, ktorá profesionálne zabezpečuje trasu a časomieru, a tak je Beh pre pamäť národa pre všetkých. Pre rekreačných bežcov, ktorí si obujú bežecké tenisky len raz za čas, ale aj bežcov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú pretekov. 

Prechádzka na 1 kilometer

Nie ste bežec alebo bežkyňa? Pripravili sme pre vás symbolickú prechádzku, ktorej sa môže zúčastniť každý bez rozdielu veku a kondície. Prihlási sa tak k myšlienke behu – aby sa minulosť viac neopakovala, nesmieme na ňu zabudnúť a poučiť sa z nej. 

Detský beh

Pre deti od 7 do 12 rokov máme pripravený nenáročný detský beh, ktorý bude meraný a najlepší detskí bežci budú podobne ako dospeláci odmenení medailami. Detský beh nie je v prípade online registrácie spoplatnený registračným poplatkom. Registrácia na detský beh prezenčne, v deň konania podujatia, je spoplatnená sumou 2 EUR.

Tímový beh

Zostavte tím 4 kolegov, kolegýň alebo priateľov a poďte bežať za skutočné príbehy, na ktoré nemôžeme zabudnúť. Od 1. do 18. mája si obujte tenisky a nabehajte čo najviac kilometrov. Bežať môžete kdekoľvek a kedykoľvek. Čím viac a častejšie, tým lepšie. Svoje odbehnuté kilometre budete priebežne zaznamenávať online. Virtuálne sa tak budete predbiehať s ostatnými tímami. Priebežná aktualizácia výsledkov tímov bude prebiehať týždenne, vždy v stredu. Počet tímov nie je obmedzený a súťažiť medzi sebou môžu celé firmy, pobočky alebo jednotlivé oddelenia. Tímový beh bude prebiehať od 1. do 18. mája 2023 do 23:59. Všetci zaregistrovaní členovia tímového behu majú v cene registračného poplatku aj účasť na Behu pre pamäť národa 20. 5. 2023 v deň konania podujatia. Ak máte záujem zúčastniť sa Behu pre pamäť národa aj prezenčne v deň podujatia, pri online registrácii odkliknite túto možnosť. Vyhodnotenie tímového behu sa uskutoční v deň podujatia 20.5.2023 spolu s vyhodnotením ostatných kategórií.

Štartovné

Cena štartovného (5 a 10 km) pri online registrácii do štvrtka 18. mája 2023 do 23:59 je 15 EUR.

Cena štartovného (5 a 10 km) na mieste je 20 EUR.

Cena štartovného v tímovom behu je pri online registrácii 15 EUR za každého člena tímu.

Cena štartovného na detskom behu (7 – 12 rokov) je pri online registrácii do štvrtka 18. mája 2023 do 23:59 zadarmo.

Cena štartovného na detskom behu (7 – 12 rokov) na mieste konania bude spoplatnená sumou 2 EUR.

Cena štartovného na prechádzku na 1 km je pri online registrácii 15 EUR. Na mieste konania bude cena 20 EUR.

Celkový počet účastníkov Behu pre pamäť národa 20.5.2023 je obmedzený na 350 účastníkov (5/10 km beh a prechádzka na 1 km).

Vaše štartovné je dar, ktorý použijeme na dokumentovanie ďalších príbehov pamätníkov 20. storočia a vzdelávanie o moderných dejinách.